Töötoad

IT-sektoris töötamine ei tähenda ainult programmeerimist. Uue äppi, mängu, programmi või mõne tehnoloogilise vidina valmistamiseks on vaja tervet tiimi erinevate oskustega inimesi, kes kõik vastutavad mingi kindla osa eest ja annavad oma panuse, et toode tuleks kvaliteetne ning inimesed tahaksid seda kasutada. Selleks, et anda paremat arusaama erinevatest ametistest IT alal, on võimalik osalejatel osa võtta disaini, programmeerimise, andmebaaside, testimise, turunduse ja projektijuhtimise töötubadest.

Disain

Kuidas näeb välja su telefon, arvuti või mõni rakendus mida kasutad? Kuidas tead millist nuppu vajutada, et programm teeks seda, mida sina tahad? Disain hõlmab endas kõike alates sellest, kas mingil nupul on kandilised või ümmargused nurgad kuni selleni, kuidas peaksid olema asjad paigutatud, et kasutajal oleks kõige mugavam rakendust kasutada.

Programmeerimine

Programmeerimine on see, ilma milleta tarkvara valmis ei saa. Selleks, et arvuti teaks, mida teha, kui kasutaja näiteks mingi nupu peale vajutab, peab programmeerija selle masinale koodi kirjutades selgeks tegema.

Andmebaasid

Aastate jooksul oled kindlasti tweetinud, skype’inud ja Facebookis sõpradele teateid edastanud tuhandeid kordi, ehk kirjutanud miljoneid ridu teksti ning võid tänagi vaadata, mis sa kolm aastat tagasi sõbrale Facebookis ütlesid. Seda saab teha tänu sellele, et sinu ja kõigi teiste kasutajate sõnumid on salvestatud andmebaasidesse. Et kasutajad alati ja kiiresti oma andmeid kätte saaksid tuleb andmebaase hooldada ning neist varukoopiaid teha.

Testimine

Selleks, et tarkvara jõuaks kasutajani ilma vigadeta tuleb seda enne põhjalikult proovile panna. Kvaliteedi tagamiseks tuleb testida, kas kõik asjad töötavad nii nagu kasutajal vaja on, kas programm on piisavalt turvaline, et kasutajate andmed kuidagi võõrastesse kätesse ei satuks ning kas see peaks vastu ka kõikvõimalikule muule häkkimisele.

Turundus

Programmil ei ole mõtet, kui sel pole kasutajaid. Iga päev valmib maailmas sadu programme ja ükski kasutaja ei viitsi ega jaksa nendega end kursis hoida. Turunduse eesmärk on üles leida inimesed, kellele see programm suunatud on, ning anda neile teada reklaami, isikliku kontakti, sotsiaalmeedia või mingi muu kavala meetodi kaudu, et neil on seda rakendust kindlasti vaja.

Projektijuhtimine

Selleks, et kogu eelnimetatud kamp omavahel ilusti läbi saaks ja teaks, millal ning mida teha, on olemas projektijuht. Tema ülesandeks on leida kõigile tiimi liikmetele tööd ning jälgida, et tarkvara saaks ilusti õigel ajal valmis või täiendatud.